Blockchain Newsy #1

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czym jest seria wpisów Blockchain Newsy zapraszam tutaj.

Sytuacja technologii blockchain na świecie

#Turkey #BTC #Nation

Turkey Makes the Case for Bitcoin as Erdogan Runs the Autocrat’s Inflation Playbook

W Turcji rośnie wolumen tradingu BTC. Rząd jest autorytarny. Lira Turecka strasznie traci na wartości (10% w porównaniu do USD). Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan (który włada od 2003) jest bardzo złym władcą. Inflacja wynosi 20%. Rząd Erdogana w kwietniu zdelegalizował płatności krypto, ale nie ich posiadanie. Ogólnie przeogromna niestabilność dla posiadaczy Liry Tureckiej. Ze względu na położenie geograficzne (blisko Europy) mogą chronić swój majątek przy pomocy USD lub EURO.

#OCBC #China #Nation

OCBC Bank Mulls Setting Up Crypto Exchange: CEO

Oversea-Chinese Banking Corporation (OCBC, drugi największy bank w południowej Azji) zastanawia się nad utworzeniem giełdy kryptowalut. CEO Helen Wong w wywiadzie z Bloomberg Television powiedziała, że są rozpoczęte prace.

#RBC #Canada #Nation

Blockchain Tech Has Evolved Enough to Meet Some Demands of Financial Markets: RBC Report

Według reportu Royal Bank of Canada (RBC, największy bank w Kanadzie pod względem kapitalizacji rynkowej) technologia blockchain jest w stanie zaoferować usługi spełniające najważniejsze wymagania względem bankowości i finansjery. Według notatek, zastępujęmy zaufanie prawdą, rozliczenia dwustronne w czasie rzeczywistym, obsługa w czasie rzeczywistym, rozszerzona ochrona, automatyzacja oraz działanie 24/7/365.

#Kazachstan #BTC #Mining #Nation #Bitcoin

’We are the number two crypto miner in the world, and we see practically no financial return,’ says Kazakhstan President Tokayev

Prezydent Kazachstanu Kassym-Jomart Tokayev powiedział, że kryptowaluty nie mogą już być ignorowane i ich potencjał musi być ewaluowany. Ponadto powiedział, że są drugim największym górnikiem BTC i nie obserwują finansowych zwrotów z inwestycji. Według danych z Uniwersytetu Cambridge hash rate sieci BTC Kazachstanu wynosi 18,1%, stąd są drudzy w rankingu pomiędzy US (35,4%) oraz Rosją (11,23%). Według danych istnieje spora liczba górników, którzy prowadzą wydobycie o spornym statusie prawnym. Mówi się, że górnicy szarej strefy stanowią nawet 50%.

#Bitso #USDC #Circle #Mexico #US #Nation

Bitso and Circle (USDC) work on crypto payments between Mexico and US

Bitso (główna latyno-amerkańska giełda) we współpracy z Circle (operatorem USDC) ma rozpocząć nową usługę płatności pomiędzy Meksykiem oraz Stanami Zjednoczonymi. Inne artykuły: jeden

Regulacje kryptowalut

#Norway #Sweden #PoW #Nation

Norway Considers Backing Swedish Crypto Mining Ban Proposal, Hints Minister

Norwegia rozważa propozycję zakazu kopania kryptowalut przedstawioną przez szwedzkich urzędników regulacyjnych, ministra samorządu lokalnego i rozwoju regionalnego. Regulatorzy uważają, że kopanie utrudnia osiągniecie celów The Paris Climage Agreement. Warto wspomnieć, że Bjørn Arild Gram w otwartym liście generalnie mówił o kryptowalutach z metodą Proof-of-work. Inne artykuły: jeden, dwa.

#Argentina #Tax #Nation

Argentina to Tax Crypto Exchanges

Argentyna planuje opodatkować giełdy kryptowalut operujące w kraju podczas zakupów i sprzedaży na ich platformach, powiedział Alberto Fernandez z biura Prezydenta. Podatek będzie miał wpływ na giełdy trzymające majątek w bankach Argentyny. Inne artykuły: jeden.

#Canada #Nation

Fidelity Receives Regulatory Approval to Launch Canada’s First Bitcoin Institutional Solution

Fidelity Clearing Canada (FCC) dostała zielone światlo na uruchomienie usług przechowywania i obrotu BTC w kraju.

Wprowadzenie CBDC

#India #CBDC #Nation

Indian Central Bank May Pilot Test CBDC in 2022: Report

The Reserve Bank of India (RBI, bank centralny i organ regulacyjny podlegający jurysdykcji Ministerstwa Finansów) może uruchomić projekt pilotażowy CBDC od 04.2022 do 03.2023. P. Vasudevan (Chief General Manager w Departamencie Płatności i Rozliczeń) powiedział, że mają bycze nastroje co do CBDC.

#Russia #CBDC #Nation

Digital Ruble Poses Risks to Financial Sector and Security, Russian Lawmakers Warn

Autorzy reportu dot. rozpoczęcia działania cyfrowego rubla doradzili, żeby zwrócić szczególną uwagę na makroekonomiczną stabilność oraz sektoru bankowego. Zalecają przygotowanie środków zaradczych na zapas przez regulatora.

#Peru #Nation #CBDC

Peru is Working on a CBDC With The Help of Other Countries

Co prawda za wcześnie, żeby mówić o jakiejkolwiek implementacji, ale Peru nie chce pozostać w tyle w porównaniu do innych krajów. Prezydent The Central Reserve Bank of Peru (BCRP) Julio Velarde powiedział, że kraj robi progres w tworzeniu CBDC.

Opinia narodu / osób publicznych

#HilaryClinton

Crypto Could Destabilize Nations, Undermine Dollar’s Reserve Currency Status, Hillary Clinton Says

Hilary Clinton powiedziała podczas panelu dyskusyjnego w Singapurze podczas Bloomberg New Economy, że państwa powinny zwrócić uwagę na rozwój kryptowalut oraz technologii Blockchain. Według niej, taki rozwój może doprowadzić do wykorzystania USD jako waluty rezerwowej oraz może destabilizować narody. Inne artykuły: jeden, dwa, trzy

#Russia #Nation

Opposed to Bitcoin Payments, Bank of Russia Says State Should Not Stimulate Spread of Cryptocurrencies

Z powodu anonimowości BTC i inne podobne kryptowaluty nie powinny być legalne oraz rząd powinien zniechęcać do rozprzestrzeniania się tej technologii, podkreślił szef Banku Rosji Elvira Nabiullina. Regulator zdecydowanie sprzeciwia się legalizacji kryptowalut w Federacji Rosyjskiej. Zostało wspomniane, że „generalnie” CBR nie jest przeciwny kryptowalutom.

#Nigeria #Nation

Nigeria Central Bank Governor: Cryptocurrency Is a Product 'Embedded in High Level of Illegality’

Dyrektor The Central Bank of Nigeria (CBN) Godwin Emefelie powiedział, że większość transakcji kryptowalut jest nielegalna. Ponadto mówi, że nie ma miejsca w Nigerii na kryptowaluty. Ogólnie w wątku wspominał o ukrywaniu szczegółów transakcji, dlaczego są szyfrowane, co tam jest chowane.

#India #Nation #BTC #Bitcoin

India’s Prime Minister Narendra Modi Urges Countries to Collaborate on Bitcoin, Cryptocurrency

Premier Indii Narendra Modi mówi, żeby demokratyczne kraje zaczęły razem pracować przy BTC, tak żeby nie wpadł w niewłaściwe ręce. Inne artykuły 1 2 3. W drugim linku jest nawet wspomniane, że BTC może zepsuć młode pokolenie jeśli nie zostaną wprowadzone środki ostrożności.

#Twitter #JackDorsey

Twitter CFO Says Crypto Is Too Volatile to Invest in Right Now

CFO Ned Segal powiedział, że inwestowanie w kryptowaluty aktualnie nie ma sensu ze względu na dużą zmienność oraz brak regulacji w branży.

Giełdy kryptowalutowe

#Binance #ETH #Exchange

Binance Fully Integrates Ethereum Scaler Arbitrum One

Binance zakończył integrację Arbitrum One mainnet, rozwiązania skalującego dla sieci Ethereum, i umożliwia użytkownikom deponowanie etheru za pośrednictwem Arbitrum One Layer 2.

#Kraken #Exchange #Monero #XMR

Kraken to delist Monero for UK customers by the end of November

Kraken (8 największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu) ogłosiła, że XMR będzie usunięty z giełdy w związku z regulacjami Wielkiej Brytanii. Platforma zaprzestanie wszelkich działań związanych z handlem XMR, ustawi portfele tylko na wypłaty i wymusi likwidację wszelkich istniejących pozycji depozytu.

#JackDorsey #tbDEX #Exchange #Square #Twitter

White paper introducing Jack Dorsey’s decentralized Bitcoin exchange published on Friday

Jack Dorsey (założyciel i CEO Square oraz Twittera) wydał dokument opisujący giełdę tbDEX. Nie jest zdecentralizowana w pełnym tego słowa znaczeniu. Bardziej to platforma do wymiany tokenów P2P pod nadzorem Square. Posiada protokół wiadomości zaprojektowany, który ma ułatwić zaufanie bez nadzoru federacji. Na twitterze został upubliczniony link do dokumentu. Inne artykuły: jeden.

#Exchange #BTC #Wallet #OnChain #Bitcoin

While Speculators Believe Bitcoin’s Third-Largest Wallet Is a Mystery Whale, Onchain Data Suggests It’s an Exchange

Generalnie mówią, że ten portfel należy do giełdy. 1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ

Inwestycje / Nawiązania współpracy dot. technologii Blockchain

#Winklevoss #Gemini

$400M funding round to help Gemini build in the decentralized metaverse

Giełda kryptowalut Gemini braci Winklevoss zaalokuje kapitał 400-stu milionów USD. Cameron powiedział, że decentralizacja jest najważniejsza. Inne artykuły: jeden, dwa.

#TimeMagazine #GalaxyDigital #ETH

Time Magazine will hold ETH as part of Galaxy Digital partnership to support metaverse newsletter

Amerykański tygodnik wchodzi w partnerstwo z Galaxy Digital Mike’a Novogratza celem umożliwienia zapoznania się z metaverse czytelnikom. Ponadto partnestwo została przeprowadzona przy pomocy ETH. Inne artykuły 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *