Blockchain Newsy #0 – Wprowadzenie

Żeby dobrze zrozumieć w którą stronę zmierza technologia blockchain oraz ogólnie pojęte kryptowaluty należy wczytać się w różnego rodzaju tematy i poświęcić mnóstwo czasu na research dot. projektów, informacji ze świata, czy analizy danych onChain itp. Nowe technologie są na tyle rozbudowaną dziedziną, wymagającą mnóstwo wiedzy jak i doświadczenia, które w przyszłości mogą pozwolić na poprawne analizy rynku. Niestety zdecydowana większość inwestorów posiadających różne cyfrowe aktywa nie interesuje się tematem na tyle, żeby pojąć ogólny trend, kierunek w który zmierza technologia blockchain co według mnie jest znaczącym problemem.

Miałem okazję obejrzeć mnóstwo ciekawych materiałów dostępnych w sieci, gdzie autorzy filmów omawiają wiadomości ze świata kryptowalut. Zaobserwowałem, że nie zapamiętuje większości wiedzy przekazanej przez twórców. Zazwyczaj jestem zajęty pobocznymi zadaniami, które nie pozwalają w pełni skupić się na treści filmu. Zdobyte informacje przenikają przez palce, przez co nie pozostają w głowie dłużej niż czas trwania materiału. Zależy mi na utworzeniu nowego systemu. Ma pozwolić poświęcić odrobinę czasu na własną analizę wiadomości jak i zbudowanie bazy danych newsów.

Tak więc postanowiłem utworzyć na blogu nową kategorię wpisów jaką będą BlockchainNewsy.

W tej serii wpisów będę zapisywał moim zdaniem najciekawsze newsy ze świata kryptowalut i technologii blockchain. Każdy artykuł będzie posiadał główny link, dzięki któremu informacje zostały zdobyte. Dodatkowo gdy podczas przeglądania innych serwisów internetowych napotkam artykuł o podobnej lub tej samej tematyce link zostanie dorzucony. W ten sposób będzie można zwalidować, w jaki sposób magazyny przekazują wiadomości, czy są zmanipulowane bądź przekształcone. Każdy news będzie oznaczony dodatkowymi tagami pozwalającymi później łatwe znalezienie konkretnej informacji na określony temat.

Zależy mi na jasnym, prostym i przejrzystym sposobie do wyszukiwania wiadomości. Jedno miejsce z newsami dot. poglądów danej osoby, informacji z kraju na tematy cyfrowych aktywów czy rozwoju projektów kryptowalutowych. Wpisy znajdują się w Newsy – Mateusz Rzeczyca

Serię traktowałbym jako mój prywatny notes, aczkolwiek będzie ona publiczna gdyż może ktoś będzie zainteresowany samodzielnym przeczytaniem wszystkich newsów. Mam nadzieję, że seria zostanie odebrana z entuzjazmem i chętnie podzielicie się swoimi przemyśleniami dot. aktualnej sytuacji na rynku. Sekcja komentarzy jest zawsze otwarta tak więc zachęcam do komentowania 😉

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *